Zajęcia przeciwpożarowe
W dniu 14 września po raz pierwszy w nowym roku szkolnym w naszej szkole gościli strażacy. Zajęcia dla klas realizujących innowację o profilu pożarniczym prowadził kpt. Sylwester Goławski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, którego wspomagali strażacy ochotnicy z OSP w Krzywdzie.
Podczas zajęć uczniowie szkoły mieli okazję poznać pojazdy służbowe oraz sprzęt specjalistyczny, którego w swojej trudnej i odpowiedzialnej służbie używają strażacy. Można było nauczyć się prawidłowo rozwijać i zwijać wąż strażacki, nałożyć różnego rodzaju ubrania ochronne, a nawet przebiec w pełnym ekwipunku strażackim z założoną maską tlenową. To pierwsze, z serii zajęć, spotkanie uczniów z profesjonalistami, niosącymi na co dzień pomoc podczas pożaru, wypadku, powodzi, a nawet podczas przenoszenia gniazda os czy szerszeni. Strażak to służba dająca wiele satysfakcji i ciesząca się bardzo dużym zaufaniem społecznym wśród ludzi. Dzięki prowadzonej w szkole innowacji uczniowie mogą poznać bliżej ten zawód, poznać sprzęt, którym dysponują strażacy oraz porozmawiać zarówno z zawodowymi strażakami jak i strażakami ochotnikami. Takie zajęcia na pewno pomogą młodym ludziom w prawidłowym wyborze swojej dalszej drogi życiowej.
Czytamy "Quo Vadis"
3 września w całej Polsce czytano powieść Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. W Woli Okrzejskiej, miejscu urodzenia noblisty, fragmenty powieści czytali zaproszeni goście m.in. Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Tadeusz Deszkiewicz, wicemarszałek Senatu – Maria Koc, poseł na Sejm – Krzysztof Głuchowski, samorządowcy oraz uczniowie. Fragmenty „Quo Vadis” przeczytał gość specjalny, aktor Wojciech Malajkat. Czytaniu w Woli Okrzejskiej towarzyszyły pokazy Stowarzyszenia Na Rzecz Popularyzacji Kultury Antycznej „Hellas et Roma”. Do ogólnopolskiej akcji czynnie włączyli się także uczniowie naszej szkoły. 2 września dzieło noblisty wspólnie czytaliśmy na lekcjach języka polskiego. W spotkaniu w Woli Okrzejskiej fragment powieści przeczytał Albert Lemieszek.
"Żagań 2016"
W dniach 03-08 października na obiektach szkoleniowych 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu odbędzie się III Centralny Zlot Klas Mundurowych “ŻAGAŃ 2016″. W zawodach wystąpią uczniowie klas wojskowych naszej szkoły. Uczniowie wezmą udział w licznych konkurencjach m.in. marszobieg zespołowy, rzut granatem na odległość, strzelanie z broni długiej, strzelanie z broni krótkiej, pływanie. Przedstawiciele szkół wezmą udział także w części kulturalno – oświatowej, która składa się z dwóch konkursów: autoprezentacji i konkursu musztry i piosenki marszowej. Obok uczniów w turnieju rywalizować będą także nauczyciele. Reprezentantom naszej szkoły życzymy powodzenia i liczymy na wysokie lokaty.
Nowy rok szkolny
1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W uroczystości udział wzięli dotychczasowi oraz nowi uczniowie szkoły, ich rodzice, grono pedagogiczne, zaproszeni goście. Zebranych, w serdecznych słowach, powitała Pani dyrektor Marianna Brzozowska-Skwarek. Pani Dyrektor szczególnie powitała uczniów klas pierwszych, przedstawiając zalety nauki w naszej szkole, wierząc, że nauka w naszych klasach mundurowych otworzy im drogę do dalszego kształcenia i kariery w służbach mundurowych. Razem z Lubelskim Kuratorem Oświaty, panią Teresą Misiuk, składamy wam, drodzy uczniowie życzenia osiągnięć i sukcesów w nauce. Bądźcie ambitni w zdobywaniu wiedzy, odpowiedzialni w dokonywaniu wyborów oraz niestrudzeni w urzeczywistnianiu marzeń.
Narodowe Czytanie "Quo Vadis"
3 września 2016 roku odbędzie się 5 edycja Narodowego Czytania. Lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku jest powieść Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Miejscem organizacji Narodowego Czytania w naszym regionie jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym wezmą udział w Narodowym Czytaniu "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza w miejscu urodzenia Noblisty. Akcja ta będzie poprzedzona wspólnym czytaniem powieści w dniu 2 września zarówno na lekcjach języka polskiego jak i godzinie wychowawczej.
Spotkanie z techniką i historią
W dniach 20-21 sierpnia nasi uczniowie uczestniczyli w I Spotkaniu z Techniką i Historią zorganizowanym na lądowisku w Wiśniewie. W ramach tego spotkania można było obejrzeć pokazy i zawody zdalnie sterowanych modeli, sprzęt wojskowy z okresu II wojny światowej (repliki broni, mundurów, motocyki) oraz współczesny sprzęt strażacki i policyjny. Nasza młodzież prowadziła również stanowisko informujące o ofercie edukacyjnej naszej szkoły.
Święto Wojska Polskiego
15 sierpnia na Cmentarzu Wojennym przy ul. Strzelniczej w Łukowie odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Rozpoczęła je msza święta koncelebrowana przez proboszczów z łukowskich parafii. Po mszy głos zabrali senator Stanisław Gogacz oraz burmistrz Łukowa Dariusz Szustek. Kolejnym punktem programu było złożenie kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym żołnierzy poległych podczas wojny polsko – bolszewickiej. W uroczystościach uczestniczył Poczet Sztandarowy naszej szkoły. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła również w obchodach Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Dęblin. 11 sierpnia na placu przed Pomnikiem "Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt" odbyła się uroczysta zbiórka. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych województwa lubelskiego, miasta Dęblin i regionu, dowódcy jednostek wojskowych z Garnizonu Dęblin, kombatanci, przedstawiciele stowarzyszeń i służb mundurowych. Zbiórka była okazją do wręczenia wyróżniającym się żołnierzom i pracownikom wojska medale oraz odznaczenia, oraz złożenia gratulacji i życzeń wszystkim żołnierzom. Zaproszeni goście złożyli wieńce u stóp pomnika. Uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego zakończyła defilada pododdziałów jednostek garnizonu.
Święto Policji
15 lipca policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie obchodzili swoje święto. Obchody rozpoczęła msza święta, którą odprawiono w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Mszę Świętą celebrowali proboszczowie trzech łukowskich parafii. Po Mszy wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do sali konferencyjnej im. Jana Pawła II, gdzie odbyła się uroczysta odprawa. Głównym punktem odprawy było wręczenie awansów zawodowych. W uroczystości udział wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski, kierownictwo KPP w Łukowie, policjanci, pracownicy cywilni, a także zaproszeni goście. W obchodach uczestniczyła także reprezentacja klas mundurowych naszej szkoły. Komenda Powiatowa Policji w Łukowie od kilku lat współpracuje z naszą szkołą - funkcjonariusze Policji prowadzą zajęcia w klasach mundurowych. Wszystkim policjantom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.