83 rocznica agresji sowieckiej na Polskę
17 września 1939 roku Armia Czerwona bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny wkroczyła na teren II Rzeczpospolitej. Napaść na Polskę była konsekwencją tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow, który przed wybuchem II wojny światowej zawarły Niemcy i Rosja. Po jej dokonaniu aresztowano ponad 200 tys. Polaków – oficerów, policjantów, ziemian i prawników. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 mln 350 tys. Polaków. Około 22,5 tys. oficerów i policjantów zostało zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Kalininie.
NARODOWE CZYTANIE 2022

Święto Policji
24 lipca to dla wszystkich policjantów nieprzypadkowa data. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową, która stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej.
Absolwenci realizują swoje plany
Absolwenci klas wojskowych kilka dni temu rozpoczęli skrócone szkolenie podstawowe, które zakończą uroczystym złożeniem przysięgi wojskowej.
W środę (06.07.2022r.) o godzinie 9.00 w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w sposób uroczysty otrzymali broń. Broń wręczył Zastępca Dowódcy płk Krzysztof WOCIAL.
Po ukończeniu 12-dniowego szkolenia na chętnych czeka 11-miesięczna dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Jest ona przepustką do tego by zostać żołnierzem zawodowym SZ RP.
Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości 41 BLSZ w Dęblinie.
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
24 czerwca ponad 4,7 mln uczniów w całej Polsce rozpoczęło wakacje. Wśród uczniów kończących rok szkolny 2021/2022 są także kadeci naszej szkoły.
O godzinie 10:00 odbyła się uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego 2021/2022.
Na początku Pani dyrektor Marzena Kamińska powitała zaproszonych gości, rodziców i uczniów. Zakończenie roku szkolnego to okazja do podsumowań i podziękowań. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za udany, w końcu inny niż poprzednie, kończący się rok szkolny. Była to także okazja do nagrodzenia najlepszych uczniów za wyniki w nauce oraz za inne osiągnięcia na rzecz szkoły w mijającym roku. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. W trakcie akademii, kadeci którzy spełnili określone w regulaminach wymagania, otrzymali odznaki: Wzorowy Kadet Klasy Mundurowej, oraz Sprawny Kadet Klasy Mundurowej.
W części artystycznej akademii, uczniowie w formie prezentacji przedstawili wydarzenia szkolne z mijającego roku szkolnego, oraz z akcentem humorystycznym, pokazali życie uczniów w naszej szkole.
Przed nami wakacje. Uczniom życzymy aby spędzili je dobrze i odpowiedzialnie, aby dbali o bezpieczeństwo swoje i innych, byli rozważni i ostrożni, oraz abyśmy wszyscy szczęśliwi i wypoczęci spotkali się 1 września.
Egzamin na odznakę "Sprawny Kadet Klasy Mundurowej"
W Szkole zakończyły się egzaminy sprawnościowe na odznakę "Sprawny Kadet Klasy Mundurowej". Obejmowały one takie konkurencje jak: podciąganie na drążku wysokim, bieg wahadłowy 10x10, bieg po tzw. kopercie, uginanie ramion w podporze przodem, skłony tułowia w przód, tor sprawnościowy dla kandydatów do Policji, marszobieg na dystansie 3 km oraz pływanie. Kadeci mogli zdobyć odznakę w trzech stopniach: złotą, srebrną, brązową. Aby zdobyć złotą odznakę należało między innymi: minimum 20 razy podciągnąć się nachwytem na drążku wysokim, przebiec 3 km w czasie poniżej 13,5 minuty oraz przepłynąć 50 metrów stylem dowolnym w czasie poniżej 1 minuty (wymagania oddzielne dla dziewcząt, oraz oddzielne dla chłopców).
Prawo do noszenia odznaki "Sprawny Kadet Klasy Mundurowej" otrzymali:
Złotej Odznaki: Kacper Bogusz, Piotr Kieczka, Dawid Bałuka,
Srebrnej Odznaki: Wiktoria Kwaśny, Martyna Kłoda, Kinga Brodowska, Julia Gruba, Monika Gromada,
Brązowej Odznaki: Beata Filipek, Konrad Bielecki, Mateusz Świder, Mateusz Mucha, Cezary Mościcki, Maciej Grochowski, Kacper Wesołowski, Alan Głowacki.
Uroczyste wręczenie odznak przez Dyrektor Szkoły nastąpi podczas zakończenia roku szkolnego. Wszystkim kadetom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do tego byście dbali o siebie oraz trenowali. W służbach mundurowych sprawność fizyczna odgrywa kluczową rolę.
Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do OPW
13 czerwca w naszej szkole odbyła się próba sprawnościowa dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Dla przyszłych uczniów przygotowaliśmy 30 miejsc w klasie wojskowej, prowadzonej na podstawie pozwolenia wydanego przez Ministra Obrony Narodowej.
W tym roku do próby przystąpiła rekordowa liczba 65 kandydatów. Czekał na nich tor sprawnościowy oraz bieg nas dystansie 800 metrów (dziewczęta) i 1500 metrów (chłopcy).
Dziękujemy wszystkim za sportową rywalizację i odwiedzenie naszej szkoły.
Wszystkich, którzy nie zostaną przyjęci do klasy wojskowej zapraszamy do dwóch pozostałych, klasy policyjnej lub pożarniczo-ogólnej.