Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Spotkanie z przedstawicielem Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.
W murach Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym gościł dr hab. Marek Deszczyński, na co dzień wykładowca z Instytutu Historii Wojskowości Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie. W pierwszej części wystąpienia Pana Profesora, uczniowie klas czwartych o profilu wojskowym oraz policyjnym, mogli wysłuchać pasjonującego wykładu na tematu polskich stosunków dyplomatycznych w okresie poprzedzającym drugą wojnę światową i roli ówczesnego ministra spraw zagranicznych Józefa Becka. Druga część wykładu była poświęcona ofercie dydaktycznej uczelni. Nasi abiturienci mogli poznać kierunki dalszego kształcenia na Akademii, warunki naboru oraz perspektywy zatrudnienia i dalszego rozwoju po ukończeniu studiów wyższych na tej uczelni.
Szkolne konkursy
W lutym zostały rozstrzygnięte dwa szkolne konkursy. Pierwszy z nich „Konkurs na Matrioszkę” skierowany był do uczniów klas pierwszych. Uczniowie mieli za zadanie zrobić techniką dowolną Matrioszkę. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni i rozwijanie umiejętności artystycznych, technicznych i manualnych.
I miejsce: Kisiel Anna kl. Ip, Kisiel Kinga kl. Ip
II miejsce: Józwik Zuzanna kl.Ip
III miejsce: Jalowski Szymon kl. Iw
Drugi konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Należało zaprojektować i wykonać plakat, na którym zostało przedstawione, jak należy dbać o środowisko. Oceniana była innowacja i pomysłowość podejścia do tematu, estetyka oraz kreatywność.
I miejsce: Kisiel Anna kl. Ip, Kisiel Kinga kl. Ip
II miejsce: Brodowska Anna kl. Iw
III miejsce: Dominika Makuła kl. Is
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
W dniu 20 lutego 2023 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki, podczas której wręczone zostały dyplomy z rąk posłów na sejm RP Moniki Pawłowskiej i Kazimierza Chomy, wojewody lubelskiego Lecha Sprawki oraz lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk. W gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów znalazła się nasza uczennica Monika Gromada, która otrzymała promocję z wyróżnieniem oraz najwyższą średnią w szkole. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Walentynkowe niespodzianki w bibliotece
Z okazji Walentynek obdarowujemy się miłym słowem, dobrym gestem. Szkolna biblioteka zaprosiła społeczność naszej szkoły na randkę z książką. Było to spotkanie w ciemno, ponieważ wypożyczający nie wiedzieli jaką książkę wybierają. Pamiętając o tym sympatycznym dniu nie zapomnieliśmy, jak co roku, o Miłosnej Poczcie Walentynkowej. Serduszka z życzeniami były przekazane dnia 14 lutego. Co roku jest ich więcej. Walentynkowe odwiedziny trwały nie tylko wybranego dnia, ale w ciągu tygodnia. Konkurs Literackie Walentynki, w którym trzeba wykazać się znajomością literatury i połączyć znane pary, jeszcze trwa . Biblioteka zmieniła także swój wystrój. Pojawiły się serduszka z cytatami, wierszykami o tematyce miłosnej. Uczniowie korzystali z nich wypisując własne walentynki.
Lekcja kryminalistyki
160 rocznica wybychu Powstania Styczniowego
W tym roku obchodziliśmy 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Z tej okazji przedstawiciele klasy I wojskowej wybrali się do Jaty, by uczcić pamięć poległych. Lasy rezerwatu były nie tylko świadkami walk powstańczych, lecz także miejscem schronienia ks. Stanisława Brzóski, który poświęcił życie walce o wolność Ojczyzny. Był naczelnikiem własnego oddziału w powiecie łukowskim. Schwytany został 29 kwietnia 1865 roku i stracony na rynku w Sokołowie Podlaskim. Pomysłodawcami pomnika byli łukowscy leśnicy, a stoi on w miejscu jednej z kryjówek bohatera.