Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 maja obchodzono w Łukowie 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości związane z tą rocznicą rozpoczęły się Mszą Świętą, którą odprawiono w kościele Przemieniania Pańskiego. Celebrowali ją proboszczowie z łukowskich parafii. Kolejnym punktem obchodów było spotkanie przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Okolicznościowe przemówienia wygłosili m.in. zastępca burmistrza Marcin Mateńko oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski. Następnie przedstawiciele władz samorządowych miasta, gminy i powiatu oraz przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń i różnych organizacji, a także szkół, złożyli kwiaty i wiązanki przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji. W łukowskich uroczystościach udział brał poczet sztandarowy naszej szkoły wystawiony przez uczniów klasy pierwszej.
Pożegnanie klas maturalnych.
28 kwietnia uroczyście zakończyli swoją naukę uczniowie klas trzecich, którzy realizowali innowacje pedagogiczne: „bezpieczeństwo i porządek publiczny”, „ochrona przeciwpożarowa”, oraz „przysposobienie wojskowe”. Na uroczystości gościliśmy przedstawicieli jednostek sprawujących patronat honorowy nad klasami mundurowymi: Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie - starszego brygadiera Tomasza Majewskiego, oraz nadkomisarza Leszka Misiaka z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Nie zabrakło również rodziców, pracowników szkoły i uczniów. Pożegnanie maturzystów było okazją do podsumowań i wręczenia nagród za zasługi. Absolwentów uhonorowano pamiątkowymi medalami i zaświadczeniami potwierdzającymi ukończenie innowacji. Ponadto, za dobre wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia na rzecz naszej szkoły do kilkunastu osób powędrowały nagrody książkowe, dyplomy i podziękowania. Joanna Kielmas i Piotr Sikora, w imieniu wszystkich absolwentów ciepłymi słowami podziękowali całemu gronu pedagogicznemu za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.
Czas trzyletniego kształcenia w tej szkole dobiegł końca. Zapewne wielu z Was, drodzy absolwenci, sięga pamięcią do chwili rozpoczęcia nauki w tej szkole. 970 dni spędziliście w murach naszej szkoły i ten czas właśnie dobiegł końca. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, jakie zdobyliście, będzie podstawą do tego, aby kontynuować kształcenie i pogłębiać wiedzę na wybranych przez Was trzy lata temu kierunkach. Przed Wami dorosłe życie, ale wspomnijcie czasami te chwile spędzone z nami.
Awans do finału wojewódzkiego "Sprawni jak żołnierze"
26 kwietnia 2017 r. na terenie obiektów Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim odbyły się eliminacje rejonu północnego województwa lubelskiego „40 Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych - Sprawni jak Żołnierze 2017”. Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Liga Obrony Kraju w Lublinie. Konkurencje zawodów obejmowały: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie (kula 5,6mm-strzelnica otwarta), bieg na orientację oraz podtrzymywanie życia-pierwsza pomoc przedmedyczna. Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: Michał Niedziółka, Sebastian Nowacki i Jacek Stachniak, zajęła drugie miejsce wśród trzynastu startujących zespołów i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Chłopcy wygrali konkurencję pierwszej pomocy, byli drudzy na torze przeszkód i zajęli trzecie miejsce w strzelaniu. Drużyna dziewcząt w składzie: Kruk Dagmara, Wajszczuk Sandra i Witkowska Katarzyna, zajęła czwarte miejsce. Dziewczęta wygrały konkurencję rzutu granatem, były drugie w strzelaniu i zajęły trzecie miejsce na torze przeszkód. Dziękujemy zawodnikom za godną postawę i życzymy udanego występu w finale wojewódzkim.
Dzień otwarty
26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów. Tego dnia odbył się Dzień Otwarty. Gimnazjaliści, którzy skorzystali z zaproszenia mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej naszej szkoły oraz obejrzeć dowolnie wybrane lekcje, w których uczestniczą nasi uczniowie. Goście uzyskali informacje dotyczące naboru do klas mundurowych oraz do szkoły branżowej I stopnia w zawodzie operator urządzeń przemysłu szklarskiego. Gimnazjaliści zobaczyli na czym polegają i jak przebiegają zajęcia lekcyjne w klasach mundurowych: przyjrzeli się zajęciom prowadzonym przez funkcjonariuszy policji oraz straży pożarnej, obejrzeli zajęcia z samoobrony i kickboxingu oraz spróbowali swoich sił na strzelnicy pneumatycznej. Uczniowie mogli zmierzyć się z policyjnym torem sprawnościowym oraz obejrzeli pokaz musztry paradnej, bazę dydaktyczną szkoły i internat.
Jeśli kogoś z tegorocznych absolwentów gimnazjów interesuje liceum z mundurem w tle, kick boxing, samoobrona, strzelanie, obozy szkoleniowe prowadzone przez byłych komandosów, pobyt szkoleniowy na poligonie wojskowym z zawodowymi żołnierzami - zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole. Po ukończeniu liceum absolwent otrzymuje zaświadczenie honorowane dodatkowymi 4 punktami w postępowaniu kwalifikacyjnym do Policji lub skróconą służbę przygotowawczą w wojsku. Zajęcia dodatkowe w klasach mundurowych prowadzą licencjonowani instruktorzy, oficerowie Policji oraz strażacy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Zachęcamy również do nauki w szkole branżowej I stopnia w zawodzie operator urządzeń przemysłu szklarskiego.
Certyfikat "Szkoła Innowacji" po raz czwarty
W czwartek 20 kwietnia 2017r. w Lublinie odbyła się uroczysta gala, na której rozstrzygnięto konkurs dla szkól ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego "Szkoła Innowacji". Coroczny konkurs organizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Wyróżnione zostały placówki, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy. Najlepsi otrzymali certyfikaty i nagrody. Jest nam bardzo miło, że nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła Innowacji 2017”. Jest to już nasz czwarty certyfikat. Jest to dla nas duże wyróżnienie i dowód na to, że innowacje prowadzone w naszej szkole zasługują na uznanie szerokiego gremium i są dostrzegane i nagradzane na poziomie całego województwa. Nagrody te są dla nas jeszcze większą motywacją do działania.
Pożegnanie Komendanta Łukowskiej Policji
20 kwietnia 2017r. w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie odbyła się oficjalna odprawa, podczas której inspektor Ryszard Szklarz – Komendant Powiatowy Policji pożegnał się ze służbą przychodząc na emeryturę. Na uroczystość przybył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji funkcjonujących na terenie naszego powiatu, policjanci i pracownicy cywilni łukowskiej komendy. Komendanta żegnali także kadeci klas policyjnych naszej szkoły. Podczas uroczystej odprawy nie zabrakło podziękowań za pracę, gratulacji, kwiatów i życzeń realizacji tych planów i marzeń, na które do tej pory nie było czasu. Z naszej strony składamy panu inspektorowi serdeczne podziękowania za owocną współpracę w zakresie funkcjonowania naszych klas mundurowych i życzymy wszelkiej pomyślności w nowym etapie życia.
Szkolny Przegląd Musztry
W dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Każda z klas wystawiła dwunastoosobową drużynę, którą dowodził jeden z wybranych przez nich kadetów. Zmagania uczniów oceniała komisja sędziowska w składzie: Marianna Brzozowska - Skwarek - dyrektor ZS w Radoryżu Smolanym, st. bryg. Tomasz Majewski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, mjr Marek Przedpełski - Szef Sekcji Wychowawczej Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie, mjr Marcin Sitarski - Kierownik Cyklu Taktycznego CSIL w Dęblinie, podinsp. Andrzej Dudzik – ekspert Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.
Dzień Patrona szkoły.
Tradycją szkolną jest że na początku kwietnia obchodzimy Dzień Patrona naszej szkoły. W tym roku 7 kwietnia uroczyście świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły - Władysława Tatarkiewicza. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Uczniowie, pod opieką Pani Marii Kuleszy- Pasik i Elżbiety Mostowskiej przypomnieli życiorys i fakty z życia patrona, a strofami poezji wyrazili podziękowanie wybitnemu filozofowi, wielkiemu myślicielowi, autorowi ponadczasowych dzieł. Przedstawili również pokaz multimedialny z wydarzeń życia Władysława Tatarkiewicza.