Zajęcia z żołnierzami 23. Batalionu Lekkiej Piechoty
24 stycznia odbyły się w naszej szkole kolejne zajęcia z przedmiotu „Edukacja wojskowa”, który realizuje druga klasa uczestnicząca w programie pilotażowym MON dla certyfikowanych wojskowych klas mundurowych.
Ppor. Mateusz Wyrzykowski wraz z żołnierzami 23. Batalionu Lekkiej Piechoty przedstawili kadetom zasady SERE, zapoznali z niezbędnym wyposażeniem, oraz przekazali wiedzę teoretyczną nt. posługiwania się podstawowymi narzędziami, wykorzystywania naturalnych zasobów środowiskowych mających znaczenie dla przetrwania żołnierza w warunkach bojowych.
Część praktyczna, czyli wykorzystanie zdobytej wiedzy w warunkach zewnętrznych, zaplanowana jest w następnych zajęciach.
Nagrodzenie najlepszych.
Po spotkaniu z przedstawicielami LAW odbył się apel. Corocznie przestawiane są wyniki edukacyjne naszych uczniów. Apel to okazja do nagrodzenia uczniów wykazujących się dobrymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen śródrocznych na poziomie 4.0 i wyższej otrzymali listy gratulacyjne. Miło było nam również podarować listy gratulacyjne uczniom, których frekwencja na lekcjach wyniosła 100%. Listy gratulacyjne zostały wręczone również rodzicom tych uczniów na śródrocznej wywiadówce.
W trakcie apelu wręczone zostały także nagrody za zaangażowanie i wyniki konkursów z działań w zakresie realizacji projektu ekologicznego. Projekt edukacyjny w zakresie ekologii był przeprowadzany w naszej szkole od października do grudnia. W projekt zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach, zbierali nakrętki i baterie, przygotowywali ulotki i plakaty o tematyce ekologicznej oraz w innych działaniach.
Spotkanie z przedstawicielami LAW
23 stycznia w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Wojskowa Akademia Lotnicza, dawniej Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych to Dęblińska Szkoła Orląt. Dęblińska uczelnia zmieniła nazwę na mocy Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 sierpnia 2018 r.
Psycholog dr hab. Janusz Ślusarski i płk nawig. dr Andrzej Marciniuk przedstawili historię lotnictwa, znaczenie lotnictwa we współczesnym świecie oraz bazę dydaktyczną i wyposażenie Akademii. Przekazali informacje nt. zasad i wymagań stawianym kandydatom w procesie rekrutacji.
Szer. pchor. Elwira Zakrzewska - podchorąży I roku Lotniczej Akademii Wojskowej oraz studentka I roku studiów cywilnych Bezpieczeństwo Narodowe - Weronika Kozieł podzieliły się wrażeniami studiowania w elitarnej uczelni, opowiedziały jak wygląda codzienne życie podchorążego i studenta.
Zaproszeni goście chętnie odpowiadali na pytania naszych uczniów, zachęcając ich do wzmożonego wysiłku edukacyjnego i spróbowania swoich możliwości w rekrutacji do Dęblińskiej Szkoły Orląt.
III miejsce w tenisie stołowym

Kolejny absolwent w mundurze
- Szczegóły
- Andrzej Panasz

Maturzyści planują swoją ścieżkę zawodową
W dniu 13.12.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Siedlcach. Tym razem pani Teresa Kalińska i pan Paweł Lewczuk przywieźli uczniom raporty z testu mierzącego indywidualne zainteresowania zawodowe, wykonanego przez uczniów na wcześniejszych zajęciach. Wyniki testu zawierają charakterystykę predyspozycji zawodowych, słabe i mocne strony osobowości oraz wstępną ocenę indywidualnych możliwości. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i refleksją czytali swoje raporty oraz potraktowali je jako wskazówkę do dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Na kolejne zajęcia zostaliśmy zaproszeni do Siedlec.
W stronę dojrzałości
Od listopada do grudnia w naszej szkole realizowany był projekt Ministerstwa Zdrowia "W stronę dojrzałości". Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez szkolną pedagog i jednoczesnie toutora projektu p. Katarzynę Cichocką. Zajęcia dotyczyły problemów, z którymi aktualnie nastoletni uczniowie się zderzają. Ich celem było kształcenie umiejętności dokonywania właściwych wyborów w zakresie zdrowego stylu życia, pozyskanie wiedzy nt. organizmu ludzkiego i zachodzących w nim zmian rozwojowych w okresie dojrzewania w perspektywie rodzicielstwa, wsparcie młodzieży w przygotowaniu się do podjęcia przyszłych ról małżeńskich i rodzicielskich oraz uświadomienie i uzasadnienie potrzeby przygotowania się do przyjęcia postawy odpowiedzialnego macierzyństwa i ojcostwa.
12 grudnia w Centrum Dobrego Wychowania w miejscowości Motycz Leśny odbyła się debata dla młodzieży podsumowująca projekt połączona z wojewódzkim etapem konkursu "Zdrowa dojrzałość", do którego zakwalifikowali się nasi uczniowie. Po rozstrzygnięciu konkursu Jakub Wierzchowski zajął II miejsce a Natalia Chmiel III. W nagrodę otrzymali tablet i kamerę sportową. Pozostali uczniowie wygrali słuchawki bezprzewodowe (Paweł Lendzion i Dariusz Węgrzynowicz), głośniki bluetooth (Paulina Drozd, Wiktoria Ciołek), powerbanki powędrowały do Adama Soćko, Martyny Pyrki, Weroniki Brodowskiej, Amelii Zień, Kingi Dziubak, Ani Lendzion, Natalii Czyżak, Andżeliki Wajszczuk, Małgosi Kołnackiej. Szkoła za doskonałe wyniki otrzymała urzadzenie wielofunkcyjne.
Gratulujemy wygranej!
Stypendysta Prezesa Rady Ministrów
