Eliminacje do finału Turnieju Klas Policyjnych
W dniu 06 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach do finału Turnieju Klas Policyjnych. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie turniejem eliminacje prowadzono jednocześnie w trzech szkołach Policji. Nam przypadło w udziale gościć w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Szkołę reprezentowali uczniowie Klasy IIp: Weronika Bany , Paulina Drozd, Małgorzata Kołnacka oraz Paweł Lendzion. Ich zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy o Policji, który zawierał 40 pytań dotyczących między innymi funkcjonowania Policji w tym jej historii od 1918 roku, używanych przez tą formację środkach przymusu bezpośredniego, działalności profilaktycznej Policji, etyki w służbie policjanta oraz o przepisów ruchu drogowego. W tym roku do zmagań o miano najlepszej klasy policyjnej przystąpiło ponad 60 zespołów z całego kraju. Do finału, który odbędzie się w kwietniu w Szkole Policji w Pile zakwalifikuje się 22 najlepsze drużyny.
W zmaganiach naszą drużynę wspierała Karolina Latuszek – absolwentka Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanycm (klasa policyjna), pełniąca służbę w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie, a w chwili obecnej odbywająca szkolenie podstawowe zawodowe w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Karolinie życzymy spełnienia dalszych planów w życiu osobistym i służbowym, a za naszych reprezentantów trzymamy nadal kciuki.
Dzień z Wydziałem Przyrodniczym
Dnia 5 marca 2019 r. grupa uczennic klas maturalnych naszej szkoły, poszukująca ciekawych ofert na studia, odwiedziła Wydział Przyrodniczy UPH. Wysłuchała wystąpienia Dziekana Wydziału Przyrodniczego – prof. dr hab. Janiny Skrzyczyńskiej. Uniwersytet przedstawił bardzo bogatą ofertę. Młodzież uczestniczyła w bloku warsztatów, które prowadzili przedstawiciele poszczególnych kierunków wydziału, poznała aktualną ofertę edukacyjną Uniwersytetu na rok akademicki 2019/2020. Wszystkie warsztaty edukacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pocieszający jest fakt , iż wzrasta świadomość młodzieży w związku z wyborem kierunku studiów.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Dnia Otwartego Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach .
Zostań krwiodawcą
- Szczegóły
- Andrzej Panasz
W dniu 05 marca w naszej szkole gościła Pani Małgorzata Mesek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, która spotkała się z kadetami klas trzecich, którzy planują zostać honorowymi krwiodawcami. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się kto może zostać krwiodawcą, jak przygotować się do oddania krwi oraz jak wygląda sama procedura jej pobrania.
Oddając regularnie krew można uratować 18 żyć rocznie. To wyjątkowy dar, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Bardzo istotny jest stan zdrowia osoby oddającej krew, tylko krew od takiego krwiodawcy może być podana drugiemu człowiekowi.
Szczegółowe informacje kto może oddać krew oraz kiedy należy się powstrzymać od wizyty w Centrum Krwiodawstwa zainteresowani znajdą pod poniższym linkiem: http://www.krwiodawstwo.pl/26/jak-zostac-krwiodawca
W Szkole najbliższa akcja honorowego krwiodawstwa została zaplanowana na 12 marca, od godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogą w tym dniu oddać krew.
Warto czytać!
0 tym, że czytanie popłaca przekonuje Paulina Szaniawska z klasy pierwszej policyjnej
Uczennica bierze udział w konkursach internetowych organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury. Wygrywa nagrody książkowe, odpowiadając na pytania dotyczące twórczości polskich pisarzy i języka ojczystego. Paulinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Wszystkich uczniów zachęcamy do brania przykładu z koleżanki
Ни пуха, ни пера
2 marca nasza uczennica Emilia Chęcińska reprezentuje Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym w 50 Olimpiadzie Języka Rosyjskiego na etapie okręgowym na UMCS w Lublinie. Trzymamy mocno kciuki, życzymy powodzenia i czekamy na pomyślne wyniki. Ни пуха, ни пера
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- Szczegóły
- A.P.
Kadeci naszej szkoły wzięli udział w powiatowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Łukowie, 01 marca 2019 roku. Zapoczątkowała je projekcja filmu „Historia Roja”, a po nim w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury uczniowie wysłuchali wykładu profesora Rafała Wnuka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na temat podziemia antykomunistycznego w Polsce.
W godzinach popołudniowych poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w okolicznościowej Mszy Świętej oraz uroczystościach przy obelisku u zbiegu ulic 11-ego Listopada i ks. Brzóski w Łukowie. Kadeci wystawili również wartę honorową.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest świętem państwowym, obchodzonym corocznie 01 marca. W tym dniu 68 lat temu, w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, władze komunistyczne rozstrzelały siedmiu członków niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". Święto poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W tym roku obchodzimy je po raz dziewiąty.
zdjęcia Paweł Przeździak
Szkolenie z łaczności wojskowej
- Szczegóły
- A.P.
Uczniowie klasy drugiej o profilu wojskowym, która została objęta pilotażowym programem Ministerstwa Obrony Narodowej, po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, prowadzonych przez żołnierzy – instruktorów z 23 batalionu lekkiej piechoty w Białej Podlaskiej.
Zajęcia odbyły się 28 lutego, a ich tematem były „Środki łączności stosowane w wojsku”. W trakcie lekcji kadeci poznali pojęcie systemu łączności oraz ogólną jej charakterystykę. Został również zaprezentowany sprzęt, którym na co dzień posługują się żołnierze 23 batalionu. Następnie oficer prowadzący zajęcia omówił podstawowe przepisy, dotyczące prowadzenia korespondencji radiowej. Uczniowie mieli okazję po raz pierwszy nawiązać łączność za pomocą profesjonalnego sprzętu, stosowanego w wojsku.
W maju naszych kadetów czeka pięciodniowy obóz wojskowy, na którym czeka ich następna dawka wiedzy z łączności wojskowej oraz jej praktyczne zastosowanie podczas działań na placu taktycznym.