Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 maja mieszkańcy Łukowa, władze parlamentarne i samorządowe oraz przedstawiciele szkół, instytucji, różnych organizacji, partii politycznych oraz stowarzyszeń wzięli udział w obchodach 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, a następnie na Placu Narutowicza, przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji.
W tegorocznych obchodach udział wzięli kadeci klas wojskowych naszej szkoły. Oddział reprentacyjny wykonał pokaz musztry paradnej. Po entuzjastycznie przyjętym pokazie, starosta łukowski Dariusz Szustek i członek Zarządu Powiatu Sławomir Rzymowski wręczyli nagrodę reprezentacyjnemu oddziałowi musztry, przyznaną przez Zarząd Powiatu Łukowskiego. Była to nagroda za ich aktywne uczestnictwo w prestiżowych konkursach o zasięgu ogólnopolskim oraz regularne zdobywanie czołowych lokat. W uznaniu tych osiągnięć oddział otrzymał reprezentacyjną szablę.
Kadeci wystawili również posterunek honorowy przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz zapewnili asystę przy składaniu okolicznościowych wiązanek.
Wizyta w Sejmie
29 kwietnia uczniowie naszego liceum mieli wyjątkową okazję odwiedzić Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wyjzad do Sejmu odbył się na zaproszenie Posła na Sejm RP pana Sławomira Skwarka.
W trakcie wizyty Pan Poseł w interesujący sposób przybliżył młodzieży funkcjonowanie polskiego parlamentu oraz podzielił się ciekawostkami związanymi z jego codzienną pracą. Uczniowie mogli również z bliska zobaczyć budynki, w których zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszego państwa.
Wizyta ta była dla wszystkich niezwykle wartościową lekcją obywatelską i niezapomnianym przeżyciem.
Wizyta policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego w klasach policyjnych.
W dniu 29 kwietnia 2025 roku uczniowie klas policyjnych mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach prowadzonych przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie podkom. Waldemara Komstę. Podczas wizyty policjant opowiadał o codziennych obowiązkach funkcjonariuszy drogówki, wyzwaniach, z jakimi mierzą się na co dzień, oraz sprzęcie wykorzystywanym w służbie, takim jak wideo rejestratory czy mierniki prędkości. Kadeci mogli także zapoznać się z procedurami przeprowadzania kontroli drogowej i sposobami reagowania na wykroczenia drogowe. Nie zabrakło też praktycznych wskazówek dotyczących odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Takie zajęcia to nie tylko urozmaicenie codziennych lekcji, ale również ważny element przygotowania uczniów klas mundurowych do przyszłej pracy w służbach. Dziękujemy za profesjonalizm i inspirującą wizytę!
Nasza uczennica Wiktoria Polak wydała książkę.

Pożegnania nadszedł czas... Absolwenci 2025
25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas czwartych. Był to szczególny moment dla uczniów klas czwartych, grona pedagogicznego oraz całej społeczności szkolnej.
Na początku p. Dyrektor Marzena Kamińska odebrała meldunek od kadet Patrycji Serzysko, a po wprowadzeniu pocztu nastąpiło wspólne odśpiewanie hymn.
Następnie p. Dyrektor powitała przybyłych gości:
- Andrzeja Mironiuka- zastępcę Dyrektora bialskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie;
- ppłk. Marcina Kornasa- reprezentującego Centrum Szkolenia Inżynieryjno- Lotniczego w Dęblinie;
- ppłk. Krzysztofa Woźniaka- Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej;
- Andrzeja Wisińskiego- wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego;
- Jerzego Kędrę- Członka Zarządu Powiatu Łukowskiego;
- Danutę Bosek- Radną Powiatu Łukowskiego;
- Wojciecha Czernieca- Wójta Gminy Krzywda;
- st. kpt. Konrada Turskiego- p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Łukowie;
- podinsp. Leszka Dołęgę- l zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie;
- insp. Andrzeja Dudzika- koordynatora klas policyjnych z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Łukowie;
- podinsp. Marcina Baniaka- Komendanta Komisariatu Policji w Adamowie;
- Andrzeja Panasza- dyrektora Powiatowego Centrum Sportu "Smolany", wieloletniego koordynatora klas mundurowych;
- por. Małgorzatę Grejner- koordynatora klas wojskowych z ramienia 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Bezwoli;
- kpr. Tomasza Kopcia- instruktora 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Bezwoli;
- księdza kanonika Zbigniewa Daniluka- proboszcza Parafii w Radoryżu Kościelnym;
- księdza kanonika Mieczysława Milczarczyka z Parafii w Radoryżu Kościelnym;
- Beatę Bany- Przewodniczącą Rady Rodziców.
Uczniowie kończący szkołę otrzymali nagrody za wyniki w nauce, zaświadczenia o ukończeniu Oddziału Przygotowania Wojskowego, zaświadczenia o ukończeniu innowacji mundurowych i szkoleń. Uczniowie złożyli serdeczne podziękowania instytucjom wspierającym szkołę oraz jednostkom patronackim, a także swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom.
Ostatnim punktem akademii była część artystyczna przygotowana przez klasy trzecie, podczas której, w humorystycznej prezentacji, uczniowie podsumowali cztery lata radoryskiego życia swoich starszych kolegów.
Na zakończenie, kadeci kończący szkołę zapozowali do wspólnego zdjęcia i po raz ostatni spotkali się w klasach ze swoimi wychowawczyniami.
Maturzystom życzymy powodzenia na majowych egzaminach.
Policyjny test sprawności fizycznej
W poniedziałek 14 kwietnia 2025 roku w Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym odbył się test sprawności fizycznej dla uczniów klasy maturalnej o profilu policyjnym. Egzamin przeprowadzono w ramach procesu rekrutacyjnego do służby w Policji. Test składał się z czterech prób sprawnościowych, które kadeci realizowali pod nadzorem instruktorów taktyki i techniki interwencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Przed rozpoczęciem każdej z prób funkcjonariusze omówili jej przebieg oraz przekazali uczestnikom praktyczne wskazówki dotyczące techniki i zasad wykonywania ćwiczeń. Test zakończył się pełnym sukcesem ponieważ wszyscy uczniowie biorący w nim udział zaliczyli go pozytywnie. Gratulujemy !!! Życzymy powodzenia w kolejnych etapach rekrutacji.
Zwycięstwo w wojewódzkiej spartakiadzie sportowo-obronnej
10 kwietnia w Bychawie odbyła się Spartakiada sportowo-obronna klas wojskowych. Do rywalizacji stanęło 16 szkół z całego województwa lubelskiego, w tym kadeci oddziałów przygotowania wojskowego naszej szkoły. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach takich jak: rzut granatem do celu, strzelanie z karabinka i pistoletu, bieg sztafetowy 900m, pływanie na dystansie 50m i tor sprawnościowy.
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w etapie rejonowym XXXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż.
Dzięki dużej wiedzy, umiejętności pracy w drużynie i zaangażowaniu nasi uczniowie zdobyli I miejsce i 17 maja będą reprezentować naszą szkołę oraz Powiat Łukowski na etapie wojewódzkim Mistrzostw. Oprócz testu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz działalności PCK, nasza drużyna musiała zmierzyć się z trzema pozoracjami: udarem, atakiem hipoglikemii, raną ciętą, zadławieniem oraz przeprowadzić skuteczne RKO, a to wszystko pod czujnym okiem i stałej ocenie sędziów. Gratulacje dla Patrycji, Natalii, Szymona, Kuby i Szymona za osiągnięcie bardzo dobrego wyniku.