Brawa dla Szymona
W dniu 11 kwietnia 2024 roku w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łukowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. To już 46 edycja tego konkursu, a druga w „realiach pokowidowych”.
W rywalizacji szkół ponadpodstawowych (grupa wiekowa - III) pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Szymon WASILEWSKI z klasy 4L4p, realizujący zajęcia z innowacji pedagogicznej - edukacja pożarnicza. W ścisłym finale był bezkonkurencyjny i zdobył maksymalną liczbę punktów. Atrakcyjne nagrody ufundował Zarząd Powiatu Łukowskiego oraz Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie.
Szymon będzie reprezentował powiat łukowski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Lublinie. Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy awansu do finału centralnego.
"W SŁUŻBIE PRAWU"
W dniu 25 marca 2024 roku w ogólnopolskim programie "W SŁUŻBIE PRAWU" udział wzięli kolejni uczniowie, tym razem z klasy pierwszej i drugiej policyjnej z Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.
Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wieloma aspektami pracy w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Starszy Wychowawca Działu Penitencjarnego por. Przemysławem Turyk podkreślił indywidualną odpowiedzialność każdego człowieka za swoje postępowanie i wiążące się z tym skutki oraz zwrócił uwagę na wzorowe zachowanie naszych kadetów. Ponadto Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym otrzymał certyfikat potwierdzający udział w programie "W SŁUŻBIE PRAWU".
Dotacje w zakresie wspierania Ochotniczych Straży Pożarnych
3 kwietnia br. w Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II w Łukowie odbyło się uroczyste podpisane umów z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych na realizację zadań publicznych w roku 2024 w zakresie wspierania działalności ruchu strażackiego na terenie Powiatu Łukowskiego.
Dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych ma na celu upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej, organizowanie przedsięwzięć pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych, organizowanie przedsięwzięć propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
Działająca przy naszej szkole Ochotnicza Staż Pożarna w ramach dofinansowania otrzymała 4583,00 zł. Otrzymane środki będą przeznaczone na zakup wyposażenia i sprzętu specjalistycznego dla członków szkolnej OSP do realizacji praktycznych zajęć z edukacji pożarniczo-ratowniczej.
źródło: powiatlukowski.pl
Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych
![spotkanie autorskie K Ryrych](/images/zdjecia/wydarzenia/spotkanie_autorskie_K_Ryrych.jpg)
Rejestracja potencjalnych dawców szpiku
W piątek 22 marca Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.
W piątkowej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku udało nam się przyjąć zgłoszenia od 28 chętnych osób.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję #komórkomania w naszej szkole.
Wizyta w Akademii Wojsk Lądowych oraz Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej.
Nasi uczniowie w trakcie nauki w klasach mundurowych mają również okazję uczestniczyć w wizytach studyjnych do akademii wojskowych oraz do wybranych jednostek takich służb jak: Wojsko, Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Służba Więzienna oraz Straż Marszałkowska.
Wizyty te mają na celu zapoznanie kadetów z warunkami służby, zadaniami, sprzętem oraz kryteriami naboru do poszczególnych służb mundurowych. Podczas Dni Otwartych w akademiach wojskowych oprowadzają nas absolwenci, a obecnie studenci – podchorążowie poszczególnych uczelni. To bardzo dobra okazja by poznać jak wygląda codzienne życie w takiej uczelni, jakie warunki oferuje się studentom oraz dlaczego warto tam studiować.
Dzięki takim wizytom uczniowie mogą podjąć świadomą decyzję o swojej dalszej karierze zawodowej.
W marcu takie wizyty odbyły się w Placówce Straży Granicznej w Lublinie, obsługującej lotnisko w Świdniku, Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie, w Lotniczej Akademii Wojskowej, w której pomocą służyła nam ubiegłoroczna absolwentka klasy wojskowej szer. pchor. Monika Gromada oraz w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie oprowadzającym była nasza absolwentka kpr. pchor. Dominika Mróz. W uczelni tej studiuje jeszcze czwórka podchorążych, którzy ukończyli Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe w Liceum w Radoryżu Smolanym.